Ach, ty klacky pod nohama!

Dnes se s vámi chci podělit o to, jak jsem na vlastní kůži zažila šílené pocity neúspěchu, zklamání a frustrace, aby to nakonec bylo všechno úplně super! O co šlo?

Asi už jste zaregistrovaly, že Škola podnikavých žen na začátku července vydala Příručku začínající podnikatelky I. Psala jsem ji téměř 10 měsíců. Jasně, že ne každý den. Asi to znáte, i když jste pro něco zapálena a chcete se tomu věnovat, vždy se objeví někdo/něco, kdo/co si nárokuje vaši pozornost.

Ovšem, když jsem Příručku, která měla pracovní název Podnikatelská kuchařka, zrovna nepsala, tak jsem o ní alespoň přemýšlela. Vážně skoro rok jsem se těšila, až bude hotová. Těšila jsem se na ten okamžik, kdy ji /své dítě/ vypustím do světa s přáním, ať se jí daří a ať si užije svoji samostatnost.

Den dokončení se datoval na 23.6. Super, už jen prodejní stránku, nastavit reklamu na fb, ať se Příručka pěkně prodává a … 30.6.v ranních hodinách „odrfčet“ s rodinou k moři. Všichni se to zasloužíme! 😊

… po třech dnech…

U bazénu i na pláži jsem si to užívala a občas si vzpomněla … tak třeba TEĎ! Třeba TEĎ si ji někdo koupil! Po každém návratu do apartmánu jsem rychle zkontrolovala údaje na tabletu. Hmmm, zatím nic. Běží ta reklama? Jo, běží. Návštěvnost se zvyšuje, tak klíííd, to přijde!

… po pěti dnech…

VAŠI REKLAMU JSME OPĚT ZKONTROLOVALI A POZASTAVILI. Chcete-li zjistit více, přečtěte si naše pravidla. BUM!!! Safra, co to je?! Vůbec jsem netušila, že reklamu, kterou ten slavný fb už jednou schválil, může znovu hodnotit a přehodnotit … a hlavně ZASTAVIT! Co mám teď jako dělat??!!

Nechtěla jsem na dovolené s dětmi pracovat, tak jsem vzorně nechala notebook doma! ☹ Z tabletu to video fakt nepředělám! Ufff. To se fakt může stát jenom mě! Všem to určitě všechno funguje, všichni frčí, jen já nefrčím! Trčím tu odřízlá od svých pracovních nástrojů…ach jo! ☹

… po šesti dnech…

KAŠLU NA TO! Tak se prostě zatím neprodává, no a co?! Protože cvičím jógu a vlastně ji fakt dost miluju, přišla mi na mysl myšlenka: když jíš, tak jez, když cvičíš, tak cvič a … když jsi s dětmi u moře, tak běž s dětmi do moře a nic jiného neřeš! Jasně! Beru plavky, klobouk a kde mám ty děti?!

… po 14 dnech…

Jsem doma, druhý týden u moře byl báječný! Mimochodem, moje 9.letá dcera se rozhodla, že si založí kanál na YouTube – jmenuje se Barčin blog a jak ji znám, bude to fakt pecka. Tak jsme u moře natočily její první video! Já fakt neumím nepracovat!

Je důležité se naučit věnovat tomu, co právě děláte a nemyslet na něco jiného – budete koukat, jaké se vám otevřou obzory! Naprosto jsem netušila, že teď ve světě i u nás děsně frčí výroba slizu! Kdo nevyrábí sliz, je totálně OUT! 😊

Tak, reklamu s videem mám předělánu, raději udělám i variantu bez videa, kdyby mi to zase pozastavili, protože jedu opět na dva týdny pryč – tentokrát do lesů a tam to nebude s připojením lepší. Ovšem, noťas už beru s sebou! 😊

… po 1 měsíci…

Reklama běží, návštěvnost kolísá, zatím žádný nákup … hmmm, není vážně něco špatně? Začínám si opět zoufat. Co se to děje? Nikdo nepotřebuje rady, jak začít s podnikáním?! Všichni už všechno vědí? Všechny ženy v ČR mají základy řízení projektů?! Co s tím?

Pořád si opakuji: musíš vydržet, musíš, vydržet, musíš vydržet. Úspěšní jsou ti, kteří to nevzdají! Mám to jako mantru i na jógamatce při cvičení!

… po 1,5 měsíci …

Spouštím na fb reklamu, díky které se „všichni“ mohou dozvědět, že speciální prázdninová cena Příručky začínající podnikatelky I. opravdu, ale opravdu končí s koncem prázdnin!

A víte co? Příručka opravdu FRČÍ! Už létá tím pro mě stále tajemným virtuálním éterem do e-mailových schránek (budoucích) podnikatelek!

Zdá se, že i „moje začínající podnikatelky“ si udělaly prázdniny, a s jejich koncem se opět o svět byznysu začínají zajímat. Jasně, to chápu 😊. Tak příští prázdniny to už budu vědět!!

A co z toho všeho plyne?

Lépe se „nacítit“ na své zákazníky? Lépe marketingově plánovat? Že prázdninová reklama byly vyhozené peníze? To si nemyslím, tak byla prostě taková „imidžovka“.

Já si z toho především vzala, že je potřeba VYDRŽET, POKRAČOVAT v nastaveném směru a to, že něco nejde zrovna podle mé představy, znamená, že to musím zkrátka udělat jinak a lépe! Pojďme stále dál, krok za krokem za svým snem!

PS. Děkuji za podporu svým kolegyním „ze střední“. Děvčata, je to přesně tak, jak jste říkaly!!! 😊

Hodně pohody a energie

vám přeje vaše

Hana Marie

 

Hana Marie Stejná
Projektovou manažerkou je snad už od narození. Díky radám ze Světa řízení projektů podporuje v rozletu začínající podnikatelky, asistentky a manažerky. Je zakladatelkou Školy podnikavých žen. Pár slov o zakladatelce Školy podnikavých žen najdete ZDE>> Je autorkou jedinečné Příručky začínající podnikatelky, která všem budoucím podnikatelkám pomáhá připravit jejich podnikatleský sen! Příručku začínající podnikatelky najdete ZDE >> Je autorkou e-booků ZDARMA, které pomáhají začínajícím podnikatelkám, asistentkám a manažerkám na cestě za svým úspěchem. Odkaz na e-booky ZDARMA najdete ZDE>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů