Tajemství úspěchu: ODHODLÁNÍ

Milé ženy,

s odhodláním TO jde líp! Ptáte se CO? Myslím, že s odhodláním jde líp VŠECHNO, ale protože jsme ve Škole podnikavých žen, tak mám samozřejmě na mysli PODNIKÁNÍ! 😀

Malé zamyšlení pro začátek …

Zkuste nyní zavřít oči a zamyslete se:

Jak moc jsem odhodlaná uspět ve svém podnkání?

Co jsme odhodlané pro své podnikání udělat, podstoupit, obětovat? Kam až jsme ochotné zajít?

Při této větě se mi vybavuje známá scéna z ještě známějšího filmu Jih proti severu, jak Scarlet O´Hara přijde téměř o všechno a s hroudou hlíny v ruce a několika téměř nemohoucími příbuznými „na krku“ totálně odhodlaně sama sobě slibuje, že bude krást, podvádět i zabíjet, ale už nikdy, opravdu nikdy nebude hladovět!

Nemyslím, že by některá z nás byla v tak zoufalé situaci, ani nikoho nenabádám uchylovat se k tak drastickým metodám! Každopádně je důležité si uvědomit, zda si to podnikání chceme „jen vyzkoušet“, nebo se do něj naprosto odhodlaně vrhneme s cílem ZVÍTĚZIT!

Která varianta je podle vás jednodušší?

Já jsem přesvědčena, že v mnohém je snažší ta druhá varianta, a tedy když jsme odhodlané. V tom případě nás totiž tolik nebrzdí obavy a pochyby, zda do něčeho máme jít, nebo ne. Prostě to víme a JDEME!

Netvrdím však, že když budeme odhodlané, tak nikdy nepocítíme strach. To určitě ano, ale věřím, že v mnohem menší míře, než když neustále překračujeme sem a tam z ostrova s názvem „podnikání“ na ostrov „pochyby, co mám dělat“.

Proces odhodlání není lehký …

Někdy je proces vedoucí k odhodlání dlouhý a těžký. Učinit zásadní rozhodnutí nebývá lehké, však jsme této problematice věnovaly samostatný článek s názvem Tajemství úspěchu: ROZHODNUTÍ. Často nám proces promýšlení a rozhodování zabere hodně času. To je v pořádku, jen musí být ukončen rozhodnutím, jinak se k odhodlání nedobereme. 🙂

Jste-li odhodlané, že začnete podnikat, začněte správným stanovením cíle úspěšného podnikání! Pokud si nejste jisté, že víte, jak na to, stáhněte si náš e-book ZDARMA s názvem 3IMEPRATIV – klíčové slovo pro úspěšné podnikání.

Kdo vyhraje závod?

Jednou jsem slyšela debatu sportovních analytiků, kteří rozebírali, proč někdo v závodě zvítězí. Jistě čekáte, že je to ten, kdo nejvíce trénuje, nebo ten, kdo má aktuálně nejlepší formu. Možná … každopádně mě tenkrát zaujal jeden zcela prostě znějící důvod: je to ten, kdo CHCE nejvíce vyhrát!

Když se nad tím zamyslíme, tak na tom něco bude. Myslím, že ten sportovec prošel určitým myšlenkovým procesem, je připraven zvítězit, je připraven obětovat nejvíce ze všech … JE ODHODLÁN!

Pak se však může stát i ten případ, že vyhraje závodnice s číslem 26, která vůbec nečeká, že by mohla vyhrát, tak se pod lyžařské brýle ani nenalíčí, prostě si s radostí zajede super obří slalom a vyhraje zlatou olympijskou medaili!

Myslím, že o síle radosti napíši některý z příštích dílů seriálu Tajemství úspěchu! Všem nám přeji velké odhodlání, ať už se rozhodujeme k čemukoliv … 😀

Vaše

Hana M. Stejná

 

 

Hana Marie Stejná
Projektovou manažerkou je snad už od narození. Díky radám ze Světa řízení projektů podporuje v rozletu začínající podnikatelky, asistentky a manažerky. Je zakladatelkou Školy podnikavých žen. Pár slov o zakladatelce Školy podnikavých žen najdete ZDE>> Je autorkou jedinečné Příručky začínající podnikatelky, která všem budoucím podnikatelkám pomáhá připravit jejich podnikatleský sen! Příručku začínající podnikatelky najdete ZDE >> Je autorkou e-booků ZDARMA, které pomáhají začínajícím podnikatelkám, asistentkám a manažerkám na cestě za svým úspěchem. Odkaz na e-booky ZDARMA najdete ZDE>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů