Hana-Marie Stejná

Dopadne to dobře, poradím Vám, jak na to.


"Fascinuje mě tvoření jedinečných věcí. Miluji to úžasné nadšení, když mi před očima vzniká něco nového, něco, díky čemu si plníme své sny!

Uvědomuji si, kolik práce, úsilí, času a energie se skrývá za každým úspěchem. Znám pocity naprostého štěstí, když se splní sen, znám i pocity marnosti a beznaděje, když se zdá, že přes všechno, co děláme, je cíl naprosto v nedohlednu.

Pak mám jen jednu radu: dělat vše, jak nejlépe umíme a prostě vytrvat!"

Můj ŽIVOT v kostce

Ing.et Ing. Hana Marie Stejná MSc.

Od malička jsem byla uvědomělá a cílevědomá žákyně se samými jedničkami. Vystudovala jsem tři vysoké školy a snila o kariéře vrcholové manažerky, protože nikdo široko daleko neuměl tak všechny a všechno organizovat jako já!

Mám zkušenosti s marketingem, přímým prodejem, dotacemi, organizováním velkých sportovních událostí, vedením projektů, vedením kanceláře poslance, vedením prodejní jednotky.

Než přišly děti, trávila jsem v zaměstnání běžně 10 hodin denně…a ráda. Naplňovalo mne být u důležitých věcí. Pracovala jsem v oblasti médií, IT i strojírenství.

S mými dětmi

S dětmi jsem byla doma 5 let – a velmi jsem si to užívala.

Koncem období na MD mi bylo čím dál jasnější, že chci pracovat na sebe, že i když budu pracovat sebevíc pro někoho jiného, tak mne stejně lusknutím prstů nahradí. Rozhodla jsem se tedy, že převezmu obchod s kvalitními potravinami, budu franšízant a budu svým pánem.

 

Podnikání v obchůdku s kvalitními potravinami

Během 3. měsíců jsme zvýšily tržby o 100.000,-! Do obchodu jsem chodila, kdykoli jsem mohla, výsledkem bylo, že jsem tam byla v podstatě pořád.

Naprosto mne to pohltilo. Lidé k nám začali chodit rádi, vymýšlely jsme pro ně různé akce a zajímavý sortiment. Tržby rostly, zákazníci byli nadšeni a …

…mé děti byly čím dál smutnější a manžel naštvanější. Po hektickém roce jsem dostala nabídku spolupráce s paní poslankyní a … přijala.

Byla jsem asistentkou poslankyně Parlamentu ČR

Mohla jsem pracovat hlavně z domu. Byla jsem naprosto ve svém živlu. Politika mne fascinovala. Práce byla různorodá, zajímavá,... mé děti opět strádaly.

Navíc jsem si uvědomila, že nejsem vhodný typ na asistentskou pozici. Bylo mi jasné, že MUSÍM vymyslet něco nového!

Prožila jsem si vlastní soukromé peklo

Další rok jsem se v tom plácala, v noci se budila s pocitem viny. Neustále jsem si omílala otázky – co vlastně umím, co vlastně chci dělat a zda by nebylo lepší se jít utopit!

Objevily se priority:

  1. Moje děti – nechci jít někam na plný úvazek, kde budu od do, i když to není potřeba, to je pro mne ztráta času.
  2. Moje svoboda – potřebuji si organizovat čas sama, potřebuji něco tvořit a potřebuji dělat něco smysluplného.

 

E-book ZDARMA pro začínající podnikatelky

Jedna z věcí, která je mi opravdu blízká, je Svět řízení projektů. Napsala jsem e-book ZDARMA 3 profesionální rady pro začátek, když na Vás šéf hodí opravdu těžký úkol, který  je určený především pro asistentky a manažerky v zaměstnání.

Následoval e-book ZDARMA pro začínající podnikatelky s názvem 3IMPERATIV kouzelné slovo pro úspěšné podnikání, který Vás krok za krokem názorně provede postupem, jak správně definovat CÍL úspěšného podnikání.

E-book ZDARMA pro asistentky a manažerky
Rádce začínající podnikatelky
Návod, jak připravit projekt

Po roce příprav jsem napsala e-book RÁDCE nejen pro ZAČÍNAJÍCÍ PODNIKATELKY, která je určena všem ženám, které chtějí podnikat, nebo nastoupily na pozici manažerky, či asistentky, neboť i to je jejich nový projekt. 

Jak na analýzu rizik
Pracovní sešit mého projektu
Projekt: HIPPO YOGA

Nejsme jen teoretická škola, máme živé projekty.

Okouzlila mě jóga, kterou přes 70 let cvičil a po celém světě rozšířil B.K.S.Iyengar. Jedná se o typ jógy, který klade důraz na srovnání, protažení a posílení celého těla podle osy. Základem je správné technické provedení asán. Myslím, že by se dalo říci, že jde v podstatě o druh správného fyzioterapeutického cvičení. 

Otevřely jsme tedy projekt Jóga do škol, kdy cvičíme s dětmi  prostorách škol v rámci družinového kroužku. Na tento projekt navazuje Jóga do sportu, která je určena dětem sdruženým ve sportovních klubech. 

Cvičíme ve sportovních klubech.