„Ty vážně celé prázdniny nepracuješ?“, vykulila na mě oči Martina, když jsem jí zarecitovala náš pečlivě připravený prázdninový plán. Moře, hory, stadion – zimní, hory, stadion – zimní, hory, stadion – fotbalový, stadion – zimní, hory, venkov, moře.
„Pracovat budu, alespoň doufám“, usmála jsem se při představě, že si ukradnu nějaké chvilky na práci, když budu se svými dětmi, které jsou schopné spát méně než já. 😀
„A co teda budeš dělat, když jsou děti na prázdninách a ty přeci cvičíš s dětmi ve školách?“, dorážela dál Martina, kterou očividně představa volných prázdnin fascinovala.
Na chvilku jsem se zamyslela, abych byla své plány schopna co nejlépe formulovat. Hlavou mi vířila spousta myšlenek – od poloviny září ve školách, kde jsme v roce 2018/2019 spustily pilotní fázi projektu Jóga do škol, otevřeme jejich pokračování – tedy pro mírně pokročilé, samozřejmě ale i pro úplné začátečníky.
Navíc zahajujeme nový projekt Jóga do sportu – tedy pro děti ve sportovních klubech. Ovšem tuto možnost chceme nabídnout i ve školách, kam chodí hodně malých sportovců a zatím není v našich silách cvičit v tolika sportovních klubech. Je příliš málo dní v týdnu, povzdychla jsem si, já mám zatím příliš málo lektorů, takže musím hledat nové a zaučit je do naší koncepce.
Naše koncepce je senzační, přemýšlela jsem dál – jsem z ní nadšená čím dál více – je akční, hravá, děti musejí přemýšlet, vyzkoušejí si role vůdce skupiny, musejí spolupracovat – vycházíme z poznatků a doporučení pana Iyengara, který vydal knihy o józe určené přímo pro děti ve školách.
Děti se rovnají podle osy, posilují, protahují a zpružňují. Přidaly jsme poznatky z fyzioterapie, a také zahrnuly jógové hry ze zábavnými jógovými pomůckami.
Naší koncepcí prochází i implicitní styl učení , na který klade důraz Marián Jelínek, bývalý kondiční trenér a mentální kouč Jaromíra Jágra.
Už už jsem se chystala Martině popovídat, že musím pro začátečníky, pro mírně pokročilé, i pro sportovce připravit rozvrh cvičení na jednotlivé hodiny, který pak s lektorkami budeme operativně upravovat dle potřeb každé skupiny, když vtom jí zazvonil telefon.
S omluvným pokrčením ramen Martina zvedla oči k nebi a ohlásila se do telefonu. Výmluvným pohledem naznačila, že volá její šéf a že to bude na dlouho.
Mě zatím napadalo: musím zavolat Blance, zda už má pro mě logo Hippo jógy. Bude to hrošice, to víme, vymyslela ji naše Barunka a mně se nápad velmi líbil – jakože jógu může cvičit každý, i hrošík!
Sice jsem Blance do telefonu /to je ta hektická doba, ani jsme neměly chvilku se potkat/ popovídala, jak cítím, že by měla vypadat, ale pořádně jsem sama nevěděla.
Chtěla jsem, aby byla sympatická – přeci jen našimi klienty jsou hlavně děti – takže hravá, veselá. Sice je to holka, ale aby byla tak trochu unisex – ať neodradíme kluky. Možná trochu bílá, ale ne zase moc! No jo, ale může něco takového Blanka vůbec ztvárnit? Popravdě, trochu jsem se bála, jak to dopadne!
Takže logo, co dál … přemýšlela jsem při pohledu na telefonující Martinu … Káťa se mě zeptá, jak jsem pokročila v marketingu, prý jen cvičím a na marketing nemyslím. Kdo by si to dřív řekl, já, která marketing studovala?!
Takže dál … polep na auto .. no to bude mela, až to uvidí manžel … firemní trička … jaká? Měla bych se zeptat holek, v čem chtějí cvičit, a co když se neshodnou? Martina stále telefonuje, koulí očima a začíná lehce funět!
Mysl mi opět zabloudí k novému projektu Jóga do sportu. To je moje srdeční záležitost! Ne, že by mě Jóga do škol nebavila, ale někdy mám trochu pocit, že nás rodiče dětí berou jako lepší družinu, nic naplat, to musíme překousnout. Když si vzpomenu na Klárku, Sáru, Stefi, nebo Kryštůfka jsem vážně ráda, že se dětem ve školách věnujeme, ale sportovci …
To je něco jiného – když vidím náročné hodiny tréninku, stres před závody, tak jsem osudu vážně vděčná, že mě z kariéry manažerky přivedl k józe, a hlavně k józe podle pana Iyengara.
Dlouhou část svého života věnoval pomoci sportovcům. Věnoval jim celou jednu svoji publikaci – uvádí konkrétní příklady k jednotlivým sportům, učil, jak tělo nastartovat před tréninkem, regenerovat po tréninku, připravit se na závod a relaxovat po závodě. Řešil nejen tělo, ale i mysl. Radil, jak se správně koncentrovat. A my to teď můžeme učit naše děti v České republice! Je to prostě bomba! 😊
Tak jsem se zabrala do nadšeného rozpoložení ohledně jógy pro sportovce, že jsem vůbec neregistrovala, že Martina už dotelefonovala a nervózně mi klepe na rameno. Se smutným pohledem se se mnou rychle loučila, protože její šéf bez ní už nevydrží ani minutu. Ještě na mě zamávala z auta a byla fuč!
Za chvíli mi přišla omluvná sms s prosbou o adresu na tu naši Podnikatelskou kuchařku, protože vážně uvažuje o tom, že začne podnikat. Prý se raději bude nervovat „na svým“! PS. Ta Tvoje jóga zní vážně super! Zkusím si od září zablokovat pondělní podvečery a určitě budu chodit cvičit!
Usmívala jsem se, takových slibů tu už bylo, kdyby všechny mé kamarádky, které chtějí chodit cvičit, opravdu začaly, tak budu muset otevřít několik dalších hodin. No … uvidíme! 😀
Pravdou je, že školy jsou zavřené a děti na prázdninách. Svůj čas se snažím hodně věnovat svým vlastním dětem, které asi jako každý rodič během školního roku trochu zanedbávám. Díky za babičky!
Ovšem, že bych nic nedělala, to se říci nedá! Prázdniny jsou pro mě obdobím plánování a příprav koncepce nového školního roku. Letos se navíc budu účastnit dvou soustředění – suché přípravy krasobruslařek a fotbalistů, jak jinak, že?
Tak vám všem přeji o prázdninách co nejméně nervů, a když už, tak alespoň „na svým“, jak řekla Martina a … namasté!
vaše Hana-Marie
PS. Z loga od Blanky jsem byla nadšená, hrošice vypadá úžasně! Co myslíte? 😊